
Konferencja HoReCa w architekturze za nami
26 marca 2025 roku w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie odbyła się pierwsza konferencja z cyklu ?Idee i technologie?. Tematem przewodnim było projektowanie obiektów typu hospitality.
Spotkanie rozpoczęła prezentacja Macieja Jaworskiego z firmy Hewi. Prezentacja dotyczyła projektowania obiektów bez barier, dostosowanych do potrzeb osób o ograniczeniach ruchowych i mentalnych.
Kolejna wypowiedź, przygotowana przez Piotra Grajewskiego z firmy Grajewski Consulting, dotyczyła praktycznych aspektów budowania dochodowego konceptu restauracyjnego i hotelarskiego, który łączy dopasowanie do grup docelowych z efektywnie zaplanowanym guest experience. Prezentacja była połączona z licznymi odniesieniami do praktyki.
Anna Milczarek z biura Aform z kolei skupiła się na roli percepcji zmysłowej w projektowaniu wnętrz i jej wpływie na doświadczenie użytkownika, szczególnie w branży HoReCa. Omówiła błędy i wyzwania w projektowaniu współczesnych przestrzeni oraz nowe oczekiwania ich użytkowników, które powodują potrzebę stosowania podejścia multisensorycznego.
Marcin Przybyło z firmy Komat przybliżył słuchaczom ofertę firmy w zakresie mebli i urządzeń ze stali oraz innych materiałów dedykowanych dla sektora HoReCa. Kolejna prezentację poprowadziła projektantka technologii ciągów gastronomicznych, dr Barbara Koziorowska-Abramczyk.
Z kolei Eryk Jóźwiak, reprezentant Winterhalter, przedstawił prelekcją na temat profesjonalnych ciągów zmywających dla obiektów typu HoReCa. Pozwalają one nie tylko na skrócenie czasu zmywania, ale także częściową automatyzację tego procesu.
W dalszej kolejności wystąpił Piotr Koziorowski, dyrektor hotelu Golden Tulip Warsaw Airport. Skupił się na znaczeniu sal wielofunkcyjnych dla funkcjonowania hotelu. Wskazał także wiele praktycznych wymagań, jakie muszą spełniać sale wielofunkcyjne w hotelu pod względem przestrzennym i komercyjnym.
Druga prezentacja dr Barbary Koziorowskiej-Abramczyk dotyczyła przestrzennej i technicznej organizacji restauracji pracowniczych w budynkach biurowych. Z kolei wypowiedź Michała Fabiszewskiego - szefa kuchni Sodexo - pokazywała praktyczne aspekty i uwarunkowania pracy personelu restauracji pracowniczych z punktu widzenia osób wykorzystujących ciągi technologiczne do przygotowania posiłków.
Konferencję zakończyła prelekcja Anety Muller z firmy SPA Consulting. Prezentacja zawierał wiele szczegółowych porad i wskazówek dla projektantów, którzy chcą poprawnie zorganizować przestrzeń SPA hotelowego zarówno pod względem wygody klientów, optymalizacji pracy personelu, jak i maksymalizacji zysków właścicieli.
Organizatorzy zaznaczają, że wybrane wystąpienia będą dostępne w wersji online w połowie kwietnia 2025 roku.